රෑට නිදා ගන්න කලින් කොට්ටේ යටින් සුදු ළුණු කැබැල්ලක් සගවන්න

Gossip

සුදු ළුණු තුල අඩංගු වන සුවහසක් රෝග සුව කිරීමේ බලය නිසා සුදු ළුණු මෙලොව මිනිස් සෞඛ්‍යයට ඉතාමත් ප්‍රයෝජනවත්ම ආහාරය බවට අපිට පහසුවෙන් නම් කරන්න පුළුවන්. මෙම නිසාම ඔබ දිනපතා සුදුළුණු ඍජුව හා වක්‍රාකාරව ආහාරයට එක් කර ගැනීම කරනවා නම් ඔබේ සෞඛ්‍ය ඉතාමත් යහපත් ආකාරයෙන් පවත්වා ගෙන යන්න හැකියාව ලැඛෙනවා. සුදු ළුණු මගින් සුවය ලබා දෙන රෝග අතරේ අක්මාව සම්බන්ධ ගැටළු හා විෂබීජ මර්ධනය කිරීම , ලේ පිරිසිදු කර දීම , කොණ්ඩයට අවශ්‍ය පෝෂනය ලබා දී තට්ටය පැදීම වැලැක්වීම , උන සෙම්ප්‍රතිශ්‍යාව සුව කිරීම වගේම අවහිර වූ රුධිර නාල පිරිසිදු කිරීම දක්වන්න පුළුවන්.

 

සුදු ළුණු ගැන තවත් ඔබ නොදන්නා කතාවක් අද විශ්ම ලෝකයෙන් ඔබට කියන්නම්. අතීතයේ පිරමිඩ සාදපු ඊජිප්තු ජාතිකයන් සුදු ළුණු බික් හැපීමට පුරුදු වෙලා ඉදලා තියෙනවා. තම වෙහෙසෙන සිරුර ලෙඩ රෝග වලින් ආරක්ෂා කරගෙන දිගු කාලයක් ජිවත් වෙන්න අවශ්‍ය ශක්තිය සුදු ළුණු හැපීම මගින් ඔවුන් ලබා ගෙන තියෙනවා. සුදු ළුණු වල තිඛෙන බලවත්ම පෝෂණ සංගටකය වන්නේ Allicine කියන දේ. මෙය සුදු ළුණු බිකක් තැලීම මගින් ලබා ගන්න පුළුවන්. හැබැයි සුදු ළුණු පිසීමේදී මේ Allicine විනාශ වෙනවා. තලා ගත් සුදු ළුණු විනාඩි 15ක් පමණ තබා ආහාරයට ගැනීමෙන් මේ විශ්මිත Allicine සන්ගටකයේ ගුණය ඔබ සිරුරට ලබා ගත හැකියි.
ලොව සමහර ප්‍රදේශ වල ජිවත් වන්නන් නින්දට යාමට පෙර සුදු ළුණු කැබැල්ලක් තම නිදන කොට්ටය යටින් තබා ගන්නවා. මෙසේ සිදු කිරීම මගින් සුව බර නින්දක් ලැඛෙන බව ඔවුන් විශ්වාස කරනවා. ඒ වගේම ලොව සමහරක් රටවල් වල මිනිසුන් සුදු ළුණු තම සාක්කුවේ දමා ගෙන යාමට ප්‍රිය කරනවා. එසේ සිදු කිරීම මගින් ඔවුන්ගේ ජිවිත වලට වාසනාව ලැඛෙන බව ඔවුන් තදින් විශ්වාස කරනවා. ඔබත් මේ සරල ක්‍රම වේද උත්සාහ කර බලන්න. සුදු ළුණු කැබැල්ලක් ඔබේ කොට්ටය යටින් හෝ සාක්කුවේ දමා ගැනීම මගින් ඔබ වටා ඇති සියලු රිනාත්මක බලවේග ඉවත් කරගෙන රාත්‍රී සුවබර නින්දක් ලබා ගන්න. ජිවිතයට වාසනාව උදා කර ගන්න. ඔබට ජය

 

 

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gossip
හොඳ පදමට බීපු මාවනැල්ලේ කෙල්ලෙක්ට කොල්ලෝ 11ක් එකතුවෙලා කරන්න තියන සේරම කරලා

පිටරටනම් කෙල්ලෝ කොල්ලොත් එක්ක එකතුවෙලා හොඳ පදමට බීලා බීලා පිස්සු නැටුවට ලංකාවේ අපේ රටේනම් ඒ දේ සාමාන්‍ය දෙයක් විදියට සලකන්නේ නෑ එහෙම දෙයක් වුනත් වෙන්නේ ගොඩක් කලාතුරකින් අපි මේ කියන්න යන්නේ මාවනැල්ල පැත්තේ වුණ ඒ වගේ සිද්ධියක් ගැනයි කොල්ලොත් එක්ක මියුශිකල් එකක් බලන්න ගිහින් බීපු කෙල්ලෙක්ට අන්තිමට සිහිය නැතිවෙනකම් වද …

Gossip
මහවැව අම්මා 12වියැති දියණියව 19යේ පෙම්වතාට දූෂණය කරන්න දීලා බලන් ඉදලා

බාලවයස්කාර දැරියන් වැඩිපුරම දූෂණය වන රවල් අතරේ ලංකාවත් ඉන්නේ අද සමාජය ගැන මහත් කලකිරීමක් ඇති කරමිනුයි මේ කියන්න යන්නෙත් බාලවයස්කාර දැරියකට වෙච්ච අසාධාරණයක් අපරාධයක් ගැනයි වයස අවුරුදු 12 ක බාල වයස්‌කාර පාසල් සිසුවියක් දැරියගේ මවගේම කැමැත්ත මත ලිංගික අතවර සිදුවූ පුවතක් වාර්තා වෙනවා ඒ මහවැව ප්‍රදේශයෙන් මෙලෙස මවගේම කැමැත්තෙන් පාසල් …

Gossip
මට දරුවෙක් හදාගන්න ආස හිතුනේ අවුරුදු 14 දි15 වගේ, දෙවෙනි ඉනිමේ සුටින් ගිය පලවෙනි දවසෙම රවීන් දැක්කම මම “බුදු අම්මෝ” කියලා ඔළුවේ අත ගහගත්තා.

මට දරුවෙක් හදාගන්න ආස හිතුනේ අවුරුදු 14 දි15 වගේ, දෙවෙනි ඉනිමේ සුටින් ගිය පලවෙනි දවසෙම රවීන් දැක්කම මම “බුදු අම්මෝ” කියලා ඔළුවේ අත ගහගත්තා. හිමාලි සයුරංගි කියන ඔබ “සතුට” හා “දුක” කියන අත්දැකීම් දෙකට මුහුණ දෙන්නේ මොන විදියටද? මට ඕන දෙයක් දරා ගැනීමේ හැකියාව තියෙනවා. ඒ හින්දා සැහැල්ලුවෙන් ජීවත් වෙනවා. …