අපේ රටෙන් බිහිවූ තවත් සුඉරිම වැඩ කාරයෙක් මෙන්න බස් එකක් ගෙදරදීම හදලා මෙන්න බලන්නකෝ

Gossip

අපේ රටේ බස් කියන වාහනයනම් අපිට නිතර දෙවේලේ පාරේ දකින්න ලැබෙන සුලභ වාහනයක්. විවිධාකාර ලෙස අලංකාර ලෙස සැකසු බස් අපිට දැකගන්නට පුළුවන්. ඒ අතරින් ලේලන්ඩ් කියන බස් වර්ගය අපේ ජනතාව අතර ගොඩක් ප්‍රසිද්ධ බස් වර්ගයක් තමයි. සැබෑ බස් රථයේ ආකාරයටම නිර්මාණය කල බස් රථයක් අපේ රටේ තරුණයෙකුට නිර්මාණය කරන්න හැකිවෙලා තියනවා. මේකේ මිනිස්සුනටනම් නැගල යන්න බෑ ඒත් පාරේ දුවන බස් එකට හැම අතින්ම සමානයි

මේ තරුණයාගේ නම තමයි “සිතුම් දන්තනාරායන” එහෙනම් මෙන්න බලන්නකෝ අපේ රටේ දක්ෂයාගේ වැඩ ඡායාරුප සහ වැඩි විස්තර සහිත වීඩියෝව පහතින්

 

 

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gossip
හොඳ පදමට බීපු මාවනැල්ලේ කෙල්ලෙක්ට කොල්ලෝ 11ක් එකතුවෙලා කරන්න තියන සේරම කරලා

පිටරටනම් කෙල්ලෝ කොල්ලොත් එක්ක එකතුවෙලා හොඳ පදමට බීලා බීලා පිස්සු නැටුවට ලංකාවේ අපේ රටේනම් ඒ දේ සාමාන්‍ය දෙයක් විදියට සලකන්නේ නෑ එහෙම දෙයක් වුනත් වෙන්නේ ගොඩක් කලාතුරකින් අපි මේ කියන්න යන්නේ මාවනැල්ල පැත්තේ වුණ ඒ වගේ සිද්ධියක් ගැනයි කොල්ලොත් එක්ක මියුශිකල් එකක් බලන්න ගිහින් බීපු කෙල්ලෙක්ට අන්තිමට සිහිය නැතිවෙනකම් වද …

Gossip
මහවැව අම්මා 12වියැති දියණියව 19යේ පෙම්වතාට දූෂණය කරන්න දීලා බලන් ඉදලා

බාලවයස්කාර දැරියන් වැඩිපුරම දූෂණය වන රවල් අතරේ ලංකාවත් ඉන්නේ අද සමාජය ගැන මහත් කලකිරීමක් ඇති කරමිනුයි මේ කියන්න යන්නෙත් බාලවයස්කාර දැරියකට වෙච්ච අසාධාරණයක් අපරාධයක් ගැනයි වයස අවුරුදු 12 ක බාල වයස්‌කාර පාසල් සිසුවියක් දැරියගේ මවගේම කැමැත්ත මත ලිංගික අතවර සිදුවූ පුවතක් වාර්තා වෙනවා ඒ මහවැව ප්‍රදේශයෙන් මෙලෙස මවගේම කැමැත්තෙන් පාසල් …

Gossip
මට දරුවෙක් හදාගන්න ආස හිතුනේ අවුරුදු 14 දි15 වගේ, දෙවෙනි ඉනිමේ සුටින් ගිය පලවෙනි දවසෙම රවීන් දැක්කම මම “බුදු අම්මෝ” කියලා ඔළුවේ අත ගහගත්තා.

මට දරුවෙක් හදාගන්න ආස හිතුනේ අවුරුදු 14 දි15 වගේ, දෙවෙනි ඉනිමේ සුටින් ගිය පලවෙනි දවසෙම රවීන් දැක්කම මම “බුදු අම්මෝ” කියලා ඔළුවේ අත ගහගත්තා. හිමාලි සයුරංගි කියන ඔබ “සතුට” හා “දුක” කියන අත්දැකීම් දෙකට මුහුණ දෙන්නේ මොන විදියටද? මට ඕන දෙයක් දරා ගැනීමේ හැකියාව තියෙනවා. ඒ හින්දා සැහැල්ලුවෙන් ජීවත් වෙනවා. …